Basset hound to pies doskonale nam znany, nawet jeśli nie z sąsiedzkich skwerków, to z telewizji. Basset hound należy bowiem do tej grupy psów, które dosyć często możemy podziwiać na szklanym ekranie. Charakterystyczna budowa jego ciała sprawiają zaś, że nie pomylimy go praktycznie z żadnym innym psem. Cała budowa ciała basset hound jest niezwykle charakterystyczna. Tym co jednak z pewnością przykuwa uwagę jest głowa. Głowa ta ma lekko klinowy kształt, delikatnie zwęża się kierunku kufy i nosa.

basset oddam
Basset oddam – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Czaszka jest dobrze wysklepiona i dosyć łagodnym stopem łączy się kufą. Całość jest jednak trudna do zaobserwowania, ponieważ głowę podobnie jak całe ciało basseta pokrywają sporej ilości fałdy skórne. Jedynie okolicach czoła i oczy występują raczej drobniejsze zmarszczki. Nos jest bardzo charakterystyczny, zazwyczaj czarny, chociaż w przypadku psów dwukolorowych dopuszcza się jaśniejszą barwę trufli. Oczy są koloru brązowego, swym kształtem przypominają nieco romb. Charakterystyczne jest to, że widoczna jest dolna spojówka. No i w końcu uszy – zwisające, długie i aksamitne.Basset hound cena

Jeżeli uważasz, że basset hound to pies idealny dla Ciebie, poszukaj psa w sprawdzonej i renomowanej hodowli. Ceny szczeniaków z rodowodem wahają się w granicach od 1800 do 2500 zł. Czasem na portalach ogłoszeniowych można spotkać osoby sprzedające szczeniaki w dużo niższej cenie. Nie należy korzystać z takich ofert, gdyż na pewno nie są to psy z dobrej hodowli.

basset hound charakter
Basset hound charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Szczeniaki basset

Szczeniaki basset hound są wyjątkowo urocze i łagodne, trzeba jednak pamiętać, że już od samego początku potrzebują konsekwentnego wychowania oraz dużo cierpliwości. Wymagają surowego opiekuna, który nie będzie im pobłażał – złe nawyki wyrobione w dzieciństwie trudno będzie bowiem później wyeliminować. Warto często zabierać je w nowe miejsca. Maluchy bassetów nie powinny w okresie wzrostu wchodzić i schodzić po schodach, gdyż kiepsko to wpływa na rozwój kończyn.

 

Basset hound charakter

Basset hound to łagodny, spokojny i bardzo towarzyski pies. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się nieco ociężały, w rzeczywistości to pies myśliwski, który lubi biegać, tropić i być w ciągłym ruchu. Basset bywa też jednak bardzo uparty, co czasem może być uciążliwe. Jest też sporym łakomczuchem – biorąc pod uwagę skłonność rasy do tycia, warto uważnie pilnować jego diety.Basset oddam

Choć bassety są towarzyskie i bardzo przyjazne, niektóre osoby po pewnym czasie oddają te psy. Najczęściej powodem jest trudny charakter, skłonność do ucieczek czy głośne i częste szczekanie. Warto więc pamiętać, że bassety wymagają stanowczego i wyrozumiałego przewodnika, który będzie potrafił zapanować nad upartym charakterem.

basset cena
Basset cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: basset cena, basset szczeniak, basset hound charakter, basset hound cena, basset charakter, basset bretoński hodowla, basset oddam, szczeniaki basset. Zapraszam do komentowania newsów. Pamiętaj również, że możesz dodać zdjęcie swojego psa do naszej galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *