Bloodhound należy do jednego z najbardziej reprezentacyjnych, najstarszych i najbardziej rosłych psów myśliwskich. Bloodhound jest psem dużym i majestatycznym. Jego wzrost mieści się w graniach 68cm, a waga 45kg. Suki są odpowiednio mniejsze oraz lżejsze. Tułów jest masywny, z dobrze rozbudowaną klatką piersiową i nieco ważnym, ale dobrze umięśnionym zadem. Kończyny są mocne i muskularne ,zakończone silnymi, zaokrąglonymi łapami. Ogon nie jest co prawda postawiony, ale jest noszony nieco ponad linią grzbietu.

bloodhound hodowla polska
Bloodhound hodowla polska – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Tym co z pewnością przyciąga uwagę jest charakterystyczna głowa bloodhound. Głowa ta jest duża i wysoka, z wyraźnie zaznaczonym czołem. Skóra zarówno na policzkach, jak i na czole jest pomarszczona. Opadające z policzków fałdy skóry sięgają nawet ponad linie warg. Oczy są głęboko osadzone, ciemnobrązowe. Z kolei uszy to prawdziwy znak rozpoznawczy – są długie i dosyć nisko osadzone. Głowa osadzona jest na mocnej dobrze umięśnionej i dosyć długiej szyi. Proporcje te nie są do końca widoczna poprzez pofałdowanie skóry.Bloodhound hodowla

Hodowla psa rasy bloodhound jest dosyć wymagająca, gdyż psy tej rasy wymagają specjalnego traktowania oraz żywienia karmami z najwyższej półki. Kto chce kupić szczeniak a tej rasy, powinien wybrać sprawdzoną i renomowaną hodowlę z dużym doświadczeniem w rozmnażaniu i wychowywaniu psów tej rasy.

Bloodhound cena

Cena szczeniąt rasy bloodhound z rodowodem to około 1800-2500 zł w zależności od hodowli. Droższe pieski pochodzą z bardziej doświadczonych hodowli lub od utytułowanych rodziców-championów, którzy nagradzani byli na wielu wystawach. Pieski sporo tańsze niże podane najprawdopodobniej pochodzą z kiepskiej hodowli, mogą mieć problemy ze zdrowiem lub nie ujawniać wszystkich cech właściwych dla rasy.

bloodhound hodowla
Bloodhound hodowla – zdjęcie ze strony Pinterest.com

Bloodhound sprzedam

Ogłoszenia o sprzedaży psów rasy bloodhound można znaleźć na wielu portalach ogłoszeniowych. Zawsze jednak warto uważnie sprawdzić sprzedawcę. Psiaki zawsze należy kupować u sprawdzonego i doświadczonego hodowcy, który gwarantuje nie tylko rodowód dla szczeniąt, ale również wysoką zdrowotność, świetne geny oraz doskonałe podejście do psiaków i ich socjalizację od pierwszych dni życia.

Bloodhound szczeniaki

Szczeniaki rasy bloodhound są od urodzenia dosyć nieśmiałe i wycofane, dlatego od pierwszych dni należy rozpocząć ich socjalizację. Warto maluchy zabierać w ruchliwe i pełne ludzi miejsca. Jednak do ukończenia pierwszego roku życia maluchów nie należy za bardzo forsować, gdyż wtedy może nieprawidłowo rozwinąć się u nich układ ruchu.Bloodhound hodowla polska

W Polsce jest kilka sprawdzonych hodowli psów rasy bloodhound. Komu marzy się psiak właśnie tej rasy, powinien kupować go u sprawdzonego hodowcy. Doświadczona hodowla zapewnia doskonałe podejście zarówno do rozmnażania, jak i do wychowania psiaków. Sprzedawane szczenięta są więc nie tylko zdrowe, ale już wstępnie zsocjalizowane i gotowe do życia z nowym właścicielem.

bloodhound cena
Bloodhound cena – zdjęcie ze strony Dogtime.com

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: bloodhound hodowla, bloodhound cena, bloodhound sprzedam, hodowla bloodhound, pies bloodhound cena, bloodhound szczeniaki, bloodhound szczenięta, bloodhound hodowla polska, bloodhound pies. Zapraszam do komentowania newsów. Pamiętaj również, że możesz dodać zdjęcie swojego psa do naszej galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *