Istnieją ludzie którzy uważają, że zwierzęta to bezmyślna plątanina futra i zębów, niezdolna do wyższych uczuć. Owszem, są przydatne, ale określanie ich jakimikolwiek ludzkimi przymiotnikami jest nieporozumieniem. Cóż, takie osoby najwyraźniej nigdy nie spotkały się z przedstawicielem rasy border collie. Te psy to nie tylko piękne, wierne stworzenia. Ich cechą dominującą jest żywa, bystra inteligencja. Uwielbiają one wyzwania, chętnie się uczą i są zawsze gotowe do wykonywania poleceń swojego właściciela.

border collie hodowla
Border collie hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powoduje to, że łatwo się nudzą, a zapewnienie im rozrywki poza odpowiednią pielęgnacją staje się podstawowym zadaniem ich opiekuna. Trzeba też pamiętać, że uwielbiają one ruch i muszą mieć zapewnioną jego sporą codzienną dawkę. Warto też poświęcić nieco czasu na nauczenie ich przydatnych, efektownych sztuczek. Border collie bardzo lubią taką formę zabawy i jest ona dla nich czystą przyjemnością. Spędzanie czasu z tym psem musi więc być aktywne i wymagające, tak pod względem fizycznym, jak i intelektualnym.Border collie hodowla

Sprawdzone hodowle psów rasy border collie można znaleźć w każdym regionie Polski. Rasowe psiaki zawsze warto kupować od renomowanych hodowców, którzy oferują psy rasowe, a nie tylko w typie rasy. Dzięki temu można mieć pewność, że pies pod względem charakteru i umiejętności spełni oczekiwania pokładane właśnie w tej rasie.

Border collie szczeniak

Szczenięta border collie powinny być jak najszybciej socjalizowane i poddawane nowym bodźcom. Tylko wtedy rozwijają umiejętności charakterystyczne dla tej rasy. Pozostawienie psów samym sobie bez właściwego wychowania może skutkować wycofaniem czy nawet lękliwością, które w dorosłym życiu psów mogą być trudne do wyeliminowania.

border collie opis rasy
Border collie opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Border collie cena

Ze względu na swoje liczne walory rasa border collie nie należy do tanich. U renomowanych hodowców ceny szczeniaków kształtują się na poziomie 3000-3500 złotych. Zawsze warto pamiętać, by kupować psy wyłącznie u certyfikowanych hodowców. Zwierzęta z pseudohodowli, choć sporo tańsze, mogą nie wykazywać wszystkich cech rasy, być chore, słabsze i problemowe w późniejszym utrzymaniu.Border collie opis rasy

Border collie to owczarek o krótkim lub półdługim włosie, przyjaznym nastawieniu oraz wybitnej inteligencji. Należy do grupy psów pasterskich i zaganiających. Wymaga wczesnej socjalizacji, ale przy odpowiedniej pracy z nim staje się doskonałym towarzyszem. Border collie potrzebuje dużo ruchu i aktywności fizycznej, a także wymaga wiele uwagi. Nie lubi być sam, bo szybko się nudzi.

Border collie opinie

Opinie o border collie są zwykle jednoznaczne – to doskonały pies praktycznie dla każdego. Jego przyjazne nastawienie i wyjątkowa inteligencja sprawiają, że jest świetnym towarzyszem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest wyjątkowo towarzyski, dlatego wymaga dosyć dużo uwagi.

border collie info
Border collie info – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Border collie adopcja

Jeżeli planujesz adopcję psa border collie, zastanów się, czy masz możliwość poświęcenia mu tyle czasu, ile potrzebuje. Choć są to bardzo łagodne i przyjazne psy, wymagają dużo uwagi i sporej dawki codziennego ruchu. Jest to rasa dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas i nie będą miały problemu z codziennymi długimi spacerami.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: border collie hodowla, border collie szczeniak, border collie cena, border collie opis rasy, border collie opinie, border collie adopcja, border collie pies. Zapraszam do komentowania newsów. Pamiętaj również, że możesz dodać zdjęcie swojego psa do naszej galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *