Wygląd owczarka francuskiego jest bardzo charakterystyczny. Jest to pies dosyć duży. Zarówno samiec jak i suka mierzą ponad 60cm. Na uwagę zasługuje także dosyć długa okrywa włosowa porównywana niekiedy do sierści kozy. Występuje ona w umaszczeniu szarym, płowym. Najczęściej jednak mamy do czynienia z czarnymi przedstawicielami tej rasy. Tym jednak w zdecydowany sposób wyróżnia owczarka francuskiego z tłumu jest jego charakterystyczna głowa. Owczarek francuski posiada dużą, lekko wydłużoną głowę.

owczarek francuski cena
Owczarek francuski cena – zdjęcie ze strony Opsach.pl

Ten wizualny efekt jest spotęgowany tym, że owczarki francuskie są mocno zarośnięte. Posiadają swego rodzaju wąsy i brody, jako również długie przykrywające oczy brwi. Ich spojrzenie jest jednak żywe i czujne. Oczy są niezbyt szeroko rozstawione, posiadają dosyć regularny kształt. W postawie naturalnej uszy są lekko opadające. Niektórzy właściciele decydują się jednak na ich przycinanie. Wówczas mamy do czynienia z uszami stojącymi, otoczonymi charakterystyczną koroną włosów. Wygląd owczarka francuskiego z pewnością może robić wrażenie.Owczarek francuski cena

Szczenięta owczarka francuskiego z rodowodem kosztują od 1200 do 2500 tysiąca złotych w zależności od hodowli. Różnice w cenach są uzależnione od wielu czynników – doświadczenia hodowcy, jakości rodziców czy renomy i popularności samej hodowli. Niższe niż sugerowane ceny oznaczają natomiast, że psiaki niekoniecznie spełnią wszystkie oczekiwania dotyczące tej rasy.

Owczarek francuski briard hodowla

W Polsce istnieje kilka hodowli psów rasy owczarek francuski briard. Osoby, którym marzy się szczeniak właśnie tej rasy, powinny udać się do tych hodowli, które mają doświadczenie i spory staż w zajmowaniu się właśnie tą rasą. Tylko taka hodowla to pewność, że zakupiony szczeniak będzie odznaczał się doskonałymi cechami rasy, zdrowiem i odpowiednim temperamentem.

owczarek francuski briard hodowla
Owczarek francuski briard hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Owczarek francuski briard sprzedam

Owczarki francuskie briard można kupić poprzez wiele portali aukcyjnych i ogłoszeniowych, a także udając się bezpośrednio do hodowli. Do sprzedaży w renomowanych hodowlach ogłaszane są pieski gotowe do samodzielnego życia, wstępnie zsocjalizowane, zaszczepione, zdrowe i z rodowodem. Należy natomiast unikać kupowania psiaków z niesprawdzonych źródeł, nawet jeśli kusząca jest niska cena.

Owczarek francuski briard szczeniaki

Szczeniaki owczarka francuskiego powinny być jak najwcześniej sosjalizowane, mieć kontakt z innymi zwierzętami i z ludźmi. Briardy to bardzo łagodne, towarzyskie i przyjazne pieski, ale trzeba z nimi pracować już od dzieciństwa. Maluchy szybko się uczą, chętnie się bawią i aktywnie zwiedzają nowe otoczenie, w którym się znajdą.Owczarek francuski briard oddam

Owczarek francuski briard to bardzo towarzyski, prorodzinny i sympatyczny pies. Potrzebuje kontaktu z ludźmi i dużej aktywności. Źle się czuje żyjąc w kojcu. Osoby, które oddają briardy, najczęściej nie do końca poznały potrzeby tej rasy i nie są w stanie zapewnić pieskom odpowiedniej ilości towarzystwa czy długich spacerów. Niektóre pieski mają też skłonności do nadmiernego szczekania i ujadania, co również może być czasem powodem oddania psiaka.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: owczarek francuski cena, owczarek francuski briard hodowla, owczarek francuski briard sprzedam, owczarek francuski briard szczeniaki, owczarek francuski briard oddam, owczarek francuski szczenięta, owczarek francuski briard, briard owczarek francuski, francuski owczarek. Zapraszam do komentowania newsów. Pamiętaj również, że możesz dodać zdjęcie swojego psa do naszej galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *