Nazwa wilczaka czechosłowackiego budzi bezpośrednie skojarzenie z wilkiem. Skojarzenia te bynajmniej nie są dalekie do prawdy. Matką wilczka czechosłowackiego była bowiem wilczyca. Pozostałe cechy odziedziczyła ona zaś po ojcu, owczarku niemieckim. Wpływy matki są tu bardzo silne. Taki zresztą był pierwszy cel krzyżówki. Nie ustalenie nowej rasy, a właśnie zbadanie określonych zasad dziedziczenia oraz określenie pewnych cech dominujących.

hodowla wilczak czechosłowacki
Hodowla wilczak czechosłowacki – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Zarówno określone cechy fizyczne jak i psychiczne jakie wykazuje wilczak czechosłowacki to bezpośredni spadek po przodkach. Warto przyjrzeć się pewnym jego cechom fizycznym np. samej szacie. Jest ona niezwykle gęsta i bardzo dobrze przylegająca. Również paleta barwo począwszy od żółtoszarej, a skończywszy na niebieskoszarej z typowo jasną maską jest charakterystyczna właśnie dla rodziny wilków. Co bardzo znamienne wygląd i rodzaj okrywy bardziej intensywnie niż w przypadku pozostałych psów uzależniony jest od aury. Zimą okrywa włosowa wraz z podszerstkiem stanowi praktycznie jedną grubą całość, co stanowi dla psa doskonałe zabezpieczenie przed chłodem i mrozem.Wilczak czechosłowacki hodowla

Wilczaki czechosłowackie to coraz popularniejsze psy, dlatego bez problemu można znaleźć polską hodowlę. Warto dokładnie sprawdzić, by była to renomowana i sprawdzona hodowla. Ceny szczeniaków wilczaka kształtują się na poziomie około 2000 zł. Jeśli hodowca sprzedaje psiaki po dużo niższej cenie, najprawdopodobniej są to tylko psy w typie rasy.

Wilczak czechosłowacki szczeniaki

Szczeniaki wilczaka czechosłowackiego powinny być jak najszybciej socjalizowane. Nawet gdy jeszcze przebywają w hodowli, nie powinny być izolowane od pozostałych osobników. Muszą bowiem szybko przywyknąć do różnych warunków otoczenia, dzięki czemu później sprawdzą się zarówno jako towarzyskie psy domowe, jak i stróże na posesji.

wilczak czechosłowacki opis rasy
Wilczak czechosłowacki opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Wilczak czechosłowacki oddam

Wilczaki czechosłowackie są towarzyskie i przyjazne, wymagają twardego i stanowczego wychowania. Osoby, które oddają psy tej rasy, najczęściej nie sprostały ich potrzebom. Najlepiej, aby wilczaka adoptowały osoby, które mają doświadczenie w wychowywaniu i układaniu psów. Psy dobrze się czują na wsi lub w niewielkim mieście, nieco gorzej jest im w środowisku wielkomiejskim.Wilczak czechosłowacki charakter

Wilczak jest psem bardzo łagodnym towarzyskim i aktywnym. Bardzo przyzwyczaja się do właściciela oraz do miejsca, w którym przebywa. Lubi towarzystwo innych zwierząt, pod warunkiem, że przebywa z nimi od wczesnej młodości. Jest nieustraszony i odważny, świetnie sprawdzi się jako pies stróżujący na posesji. Bez problemu może być też towarzyszem małych dzieci.

Wilczak czechosłowacki opis rasy

Wilczak jest jedną z krzyżówek wilka i psa domowego – to pierwsza rasa psów, która powstała jako efekt krzyżowania międzygatunkowego. Ma złoto-szarą lub srebrzysto-szarą sierść. Osiąga wagę od 35 do 40 kg, samice mogą być nieco lżejsze. Wysokość w kłębie to około 70 cm. To bardzo wytrzymała rasa psów, odporna na zmęczenie i trudne warunki pogodowe.

wilczak czechosłowacki charakter
Wilczak czechosłowacki charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: wilczak czechosłowacki hodowla, wilczak czechosłowacki szczeniaki, wilczak czechosłowacki oddam, wilczak czechosłowacki charakter, wilczak czechosłowacki opis rasy, hodowla wilczak czechosłowacki, czechosłowacki wilczak oddam, wilczak czechosłowacki, czechosłowacki wilczak. Zapraszam do komentowania newsów. Pamiętaj również, że możesz dodać zdjęcie swojego psa do naszej galerii zdjęć.

One thought on “Wilczak Czechosłowacki hodowla, szczeniaki, oddam, charakter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *