Niektóre psy obronne potrafią niestety być agresywne wobec wszystkich, a nie tylko względem osób, które zagrażają ich panu. Zdarza im się tez atakować bez powodu, również swojego właściciela czy znajome osoby. Na szczęście Posokowiec bawarski nie należy do tych psów. Jest to bowiem zwierzak, który jest agresywny jedynie wtedy, gdy zostanie zaatakowany on sam lub jego pan. Walczy zaciekle i wytrwale, lecz nie prowokuje sytuacji, w których dochodzi do starcia.

posokowiec bawarski hodowla
Posokowiec bawarski hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Posokowca cechuje duża odwaga i wierność panu, w związku z czym jest gotów walczyć nawet z dużo silniejszym przeciwnikiem, gdy zajdzie taka konieczność. Na co dzień jest zaś pieskiem bardzo sympatycznym, miłym, towarzyskim. Lubi biegać i się bawić. Chętnie chodzi na długie spacery, biega, skacze i aportuje. Naprawdę dobrze jest mieć takiego psa. Może on okazać się wyśmienitym przyjacielem, ponadto zaś znakomitym obrońcą człowieka. Z takim towarzyszem u boku nie mamy się czego bać, gdyż on z pewnością nas obroni. Możemy zatem czuć się w pełni bezpiecznie.Posokowiec bawarski cena

Ceny rodowodowych szczeniąt posokowca bawarskiego w zależności od hodowli kształtują się na poziomie od 1200 do 2000 zł. Nie jest to więc rasa bardzo droga, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jej możliwości wykorzystania w myślistwie. Jeśli natomiast sprzedawca oferuje szczeniaki w dużo niższej cenie, najlepiej jest zrezygnować z zakupu. Niska cena może oznaczać późniejsze problemy.

Posokowiec bawarski hodowla

Osoby, którym marzy się posokowiec bawarski, powinny poszukać psa w sprawdzonej i renomowanej hodowli. Najbezpieczniej jest kupować psa z rodowodem, co da gwarancję, że pies ma doskonałe geny i wykazuje wszystkie cechy rasy. Nie jest natomiast dobrym pomysłem kupowanie psów od przypadkowych osób, w szczególności gdy są już dorosłe. Może być bowiem problem z ułożeniem.

posokowiec bawarski opis rasy
Posokowiec bawarski opis rasy – zdjęcie ze strony Psy.pl

Posokowiec bawarski charakter

Psy rasy posokowiec bawarski są towarzyskie, pełne energii, wesołe, ale jednocześnie zrównoważone i łagodne. Są bardzo aktywne, potrzebują dużo ruchu, lubią bawić się zabawkami, nie wystarczy im jedynie spacer na smyczy czy wypuszczenie do ogrodu. Bardzo przywiązują się do opiekunów, kiepsko znoszą samotność i brak uwagi. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi.

Posokowiec bawarski szczeniaki

Szczeniaki posokowca bawarskiego wymagają socjalizacji i pracy już od pierwszych tygodni. Należy z nimi ćwiczyć przede wszystkim posłuszeństwo, szczególnie wtedy, gdy psy mają służyć do pracy na polowaniach. Maluchy powinny być często zabierane w nowe miejsca i mieć kontakt z nowymi ludźmi. Wstępem do późniejszej nauki tropienia może być zabawa w szukanie schowanych przysmaków – szczeniaki uczą się w ten sposób wykorzystywać węch.Posokowiec bawarski opinie

Posokowce bawarskie uważane są za łagodne i spokojne psy, a przy tym łatwe w codziennej pielęgnacji. W niektórych krajach służą wyłącznie do pracy z myśliwymi, w Polsce często są psami rodzinnymi. Są bardzo łagodne i przyjaźnie nastawione. Czasem w wieku szczenięcym przejawiają tendencje niszczycielskie, co niektórych właścicieli może zniechęcać do posiadania właśnie tej rasy.

Posokowiec bawarski opis rasy

Posokowiec bawarski to typowy piec myśliwski. Ma piękną, rudą, krótką sierść, jest średniej wielkości. Rasa odznacza się dużą zdrowotnością, a ze względu na dużą aktywność wymaga wysokoenergetycznej karmy. Pies jest szczególnie lubiany przez myśliwych, którzy wybierają tę rasę na towarzyszy polowań. Ze względu na łagodne usposobienie posokowiec bawarski jest również polecany dla rodzin z dziećmi.

posokowiec bawarski charakter
Posokowiec bawarski charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: posokowiec bawarski cena, posokowiec bawarski hodowla, posokowiec bawarski charakter, posokowiec bawarski szczeniaki, posokowiec bawarski opinie, posokowiec bawarski opis rasy, pies posokowiec bawarski opinie i komentarze, posokowiec bawarski waga, posokowiec bawarski, pies posokowiec bawarski, bawarski posokowiec, psy posokowiec bawarski. Zapraszam do komentowania newsów. Pamiętaj również, że możesz dodać zdjęcie swojego psa do naszej galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *