Mimo tego, że nie można powiedzieć żeby beagle należały do grupy psów specjalnie chorowitych, to jednak posiadają one pewne typowe dla siebie infekcje. Z uwagi na swoją budowę anatomiczną długie, opadające wzdłuż policzków uszy beagle są podatne na infekcje bakteryjne i grzybicze uszu. Na szczęście są to infekcje, którym można zapobiec. Ważne jest jedynie to, aby regularnie i systematycznie czyścić uszy psa. Niestety beagle są również narażone na pewne choroby genetyczne. Mowa tu między innymi o padaczce, dysplazji oraz rozmaitych chorobach oczu jak np. choroba trzeciej powieki.

beagle opis rasy
Beagle opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

W przypadku padaczki konieczne jest oczywiście podjęcie właściwego leczenie, abyśmy mogli o nim mówić lekarz po pierwsze musi zdiagnozować przyczynę choroby. Padaczka może mieć bowiem podłoże wewnątrzczaszkowe (wrodzone, wirusowe, bakteryjne) jak też pozaczaszkowe, wynikające np. z zaburzeń metabolicznych). Dopiero na tej podstawie może dobrać właściwie leki przeciwdrgawkowe. Jeśli zaś chodzi o dysplazję czy dysfunkcję stawu biodrowego to w tym wypadku możemy mówić tylko i wyłącznie o leczeniu operacyjnym.Beagle cena

Szczeniaki rodowodowe rasy beagle można kupić w cenie od 1800 do 2000 zł. Ceny w różnych hodowlach mogą być nieco różne w zależności od doświadczenia hodowcy oraz od tego, od jakich rodziców pochodzi dana partia szczeniąt. Zawsze jednak warto kupować psiaki u renomowanych i sprawdzonych hodowców, którzy gwarantują ich zdrowotność i wysoką jakość wszystkich cech rasy.

Beagle charakter

Psy rasy beagle są pełne energii, chętne do zabawy, łagodne i ruchliwe. Choć niektórzy traktują je jako psy typowo kanapowe, w rzeczywistości jest to rasa psów myśliwskich, które potrzebują odpowiedniej porcji ruchu oraz konkretnych bodźców. Psiaki tej rasy są inteligentne, przyjazne, idealnie nadają się dla osób aktywnych, które są w stanie zapewnić im dużo ruchu na co dzień.

beagle charakter
Beagle charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Beagle szczeniaki

Szczeniaki rasy beagle powinny być od niemal samego początku odpowiednio socjalizowane. Psiaki są sympatyczne, ruchliwe, ale odizolowane od innych zwierząt i ludzi mogą stać się zalęknione, uparte i trudne do późniejszego ułożenia. Im wcześniej właściciel będzie z pieskiem odpowiednio pracował, tym lepsze uzyska efekty.

Beagle umaszczenie

Umaszczenie psa rasy beagle może być różne. Najczęściej spotykamy beagle trójkolorowe – biało-czarno-rude. Nieco rzadziej spotykane są pieski dwukolorowe. Jednak wśród kupujących najpopularniejsze są te najczęściej występujące, tricolorowe szczenięta beagla.Beagle opis rasy

Beagle to niewielkie pieski o mocnej, zwartej budowie i dobrym umięśnieniu. Mają krótką, lśniącą sierść. Pierwotnie były psami gończymi, teraz często służą jako psy do towarzystwa. Ze względu na swoją wyjątkową aktywność i ruchliwość potrzebują odpowiedniej karmy, która zaspokoi ich duże potrzeby na składniki energetyczne. Mają przyjazny charakter, ale wymagają konsekwentnej tresury od pierwszych tygodni życia.

beagle umaszczenie
Beagle umaszczenie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: beagle cena, beagle charakter, beagle szczeniaki, beagle rasa, beagle opis, beagle umaszczenie, beagle opis rasy, beagle waga, beagle, pies beagle, psy beagle, beagle pies. Zapraszam do komentowania newsów. Pamiętaj również, że możesz dodać zdjęcie swojego psa do naszej galerii zdjęć.

One thought on “Beagle umaszczenie, szczeniaki, charakter, waga, opis rasy

  1. Beagle są pieskami gończymi, które pierwotnie służyły jako towarzysze polowań. Obecnie są również popularne jako psiaki do towarzystwa, wybierają je często rodziny z małymi dziećmi. To niewielkie, zwinne, pełne energii pieski, które potrzebują dużo ruchu i nieustannych bodźców. Nie lubią bezczynności, potrzebują stałej uwagi. Bardzo przywiązują się do swoich właścicieli oraz do miejsca, w którym przebywają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *